מה זה ברלט?

גוף האדם בכלל וגוף האישה בפרט הוא יצירה מופלאה ומרתקת, כלים שלובים של תהליכים ופעילות שעד אין סוף אפשר יהיה לחקור ולנסות להבין ולפענח. מה אנחנו לא עוברות? מחזוריות, תהליכים, התרוצצות חופשית של הורמונים,  יצירת חיים, הנקה, חוויות מטלטלות במובנים הכי בסיסיים של הטבע. תקופת בשלות, פוריות, בלות…הגוף שלנו משתנה, סוג של אקורדיון אנושי, שוב ושוב.   בתוך כל הסערות שאנחנו עוברות נמצאים גם התכתיבים, תכתיבי אופנה ונורמות חברתיות אשר כפו על נשים משחר ההסטוריה להתכנס אל תוך מחוכים שיצרו בכוח, באמצעות עצמות לוויתן וחוטי מתכת, את מראה גוף הגיטרה ה”אידיאלי”.

 

מבנה החזייה המודרנית הוא תוצאה של שינויים במעמד האישה בסוף המאה ה 19, כאשר מסעה לאורך המאה ה20 הפך אותה מתחליף מעשי למחוך האימתני לפריט ביגוד אסתטי המדגיש את הנשיות. אך גם החזייה המודרנית מציבה אתגר הנדסי לא פשוט. היא צריכה לתמוך בחומר חצי מוצק, שנפחו וצורתו משתנים באופן משמעותי גם בין אישה לאישה, ויתרה מכך, בין תקופה לתקופה אצל אותה אישה… היא צריכה להיות הדוקה מספיק כדי לתמוך היטב בחזה אך גמישה דייה כדי לא להפריע להתרחבות בית החזה בעת נשימה ולאפשר פעילות משולבת של כוחות משולבים: כוח אנכי המושך כלפי מטה הנובע ממשקלם של השדיים וכח אופקי שנוצר בעת פעילות גופנית. הקושי שבהתאמה מושלמת בין החזיה והחזה גורם לכך שקרוב ל70% מהנשים לובשות חזיות במידה שאינה מתאימה להן (!).

מה זה ברלט?

ברלט היא המילה הלועזית לגוזיה. היא שילוב בין גופייה וחזייה והיא אינה מתיימרת ליצור קונסטרוציה של חזה מדומיין אלא לעטוף אותו ברכות. גזרה חכמה ונכונה של ברלט וכן שימוש בחומרים הנכונים מאפשרים לה להיות הפריט הנוח והקרוב ביותר לגופנו, לקבל בגמישות ולאפשר לגוף את השינויים שחלים בו, ועדיין לספק לחזה את הביטחון ותמיכה שהוא צריך, בשילוב אסתטיות נשית מעוצבת וייצוגית. ברלט טובה תהיה אלטרנטיבה חד משמעית לחזיה.

 

אנחנו ב ayoola מאד גאים בהנדסה עיצובית מתקדמת וקפדנית ללא קאפים בנויים וברזלים אשר מאפשרת לא רק לבעלות חזה קטן את הפריווילגיה בלבישת ברלט אלא גם לבעלות חזה במידות DD-F.