גוזיה VS חזיה

אם חזיה היא התפתחות אבולוציונית מבורכת בהשוואה למחוכים הדוקים ונוקשים של פעם, אז גוזיה היא התפתחות אבולוציונית של החזיה.

 

הגוזייה אמנם התחילה את דרכה כפריט הלבשה תחתונה המיועד לילדות ונערות מתבגרות בתחילת התפתחותן המינית, אך הקידמה הטכנולוגית ובמקביל mee too ושינוי השיח בנושא דימוי גוף הביאו את הגוזיות אל קדמת הבמה של ההלבשה התחתונה והן נותנות מענה נרחב לדור חדש של נשים שיודעות שהן הכי יפות כשנוח להן וגם מבינות מה הכי טוב לגוף שלהן.

 

אז איך קרה שהגוזיות הפכו לפריטי לנז’רי יוקרתיים ונחשקים והאם הן באמת יכולות להחליף את החזייה?

 

גוזיה VS חזיה

מה יותר יוקרתי ואסתטי – חזייה או גוזייה?

כאמור, גוזיות התחילו את דרכן בתור פריטים ספורטיביים שמתאימים בעיקר לנערות עם תחילת ההתפתחות של ניצני החזה. 

 

הן שימשו בעיקר כדי להגן על הפטמות הרגישות ולעזור לנערה להרגיש בנוח, אבל הן לא היו יפות או מעוצבות במיוחד.

 

גם בהמשך, כאשר התחילו לפתח גוזיות ספורט, התמקדו בעיקר בפריטים פרקטיים בעיצוב ספורטיבי פונקציונלי שמחזיק את החזה בפעילות אירובית עצימה ולאו דווקא מאפשר לו לנשום או נראה נשי ורומנטי במיוחד.

 

היום זה כבר לא המצב. יש היום גוזיות תחרה לנשים, יש גוזיות מעוצבות בשלל בדים רומנטיים וסקסיים כמו סאטן ותחרה, בעיצובים מהממים שמאפשרים ללבוש אותן גם בתור טופ שעומד בפני עצמו כי הן כל כך יפות.

 

מה יותר נוח – גוזייה או חזייה

טוב, זו השוואה לא כל כך הוגנת, כי כל אחת יודעת שיותר נוח ללבוש גוזיה… 

 

  1. גוזיות הן יותר קלילות על הגוף
  2. הן תומכות אך לא לוחצות כמו חזייה
  3. יותר קל ללבוש אותן כי אין להן את הסגירה האחורית של החזיות
  4. יש טווח רחב יותר של מידות לכל גוזיה ולכן גם קל יותר למצוא גוזיה במידה המתאימה לכל אישה.
  5. גוזיות גם נחשבות יותר בריאות – מכל הסיבות הללו וכמובן בגלל העובדה שהן משמשות כחזיות ללא ברזלים.

 

מה יותר תומך – גוזיה או חזיה?

חזיה מחזיקה את החזה בצורה יותר מהודקת ונוקשה. בהתחשב בעובדה שכ80% (!) מהנשים לובשות חזייה שאינה מתאימה להן השאלה היא אם זו אכן תמיכה ראויה ונכונה.

 

למעשה אפילו חוקרים ורופאים מזהירים מפני הסכנה הבריאותית של לבישת חזיה מהודקת ונוקשה, כי היא יכולה לפגוע בבריאות העור וגם בהתפתחות תקינה של רקמות השד.

 

החזקה של השד בתוך חזיה מהודקת לאורך שעות ארוכות כל יום, גורמת להידלדלות של הרקמה ולכן גם לנפילה של השד.

 

ברבות השנים, עם ההתקדמות האנושית, שינוי השיח בנושא דימוי גוף האישה ופסילת כל הקיבעונות שהיו נהוגים בעבר בתחום הזה, למעשה כיום המראה הטבעי של החזה נחשב הרבה יותר סקסי ויפה. גוזייה טובה, אשר מעוצבת נכון, עם חשיבה והתייחסות קפדנית לגוף האישה על צרכיו וגווניו השונים מספקת תמיכה פנטסטית עם חומרי גלם חדשניים ונכונים, מאפשרת לחזה לנשום וגם מפארת את המבנה הטבעי שלו בלי לייצר קונסטרוקציה מדומיינת של גוף האישה.

 

לסיכום, גוזיות מספקות תמיכה מעולה לחזה – אם בוחרים מוצר איכותי ומקפידים על התאמה מדויקת שלו למבנה הגוף וגודל החזה. רוצה לגלות את עצמך מחדש עם גוזיות שנולדו במיוחד בשבילך? דברי איתנו!